Ünlem Ajans | Tanıtımın Film Hali
216
single,single-post,postid-216,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

Blog

Yazan Gökçe Ozan Toptaş kategori: Blog

Tanıtımın Film Hali

İnsanlar, doğaları gereği hareketli şeylere duyarlıdırlar. Bu, temel olarak hayatta kalmak için hareket eden her şeye dikkat etmeleri gerektiği avcı toplayıcı olduğumuz dönemlerden kalmış bir şey. Bu hareket duyarlılığını 1970’lerden beri Hollywood son derece etkin bir şekilde kullanıyor, örneğin. Bu bilgi ışığında şöyle önemli bir soru var: İnsanlar için daha çekici olan bir broşür mü, yoksa bir film mi olacaktır? Soruyu şöyle de ifade edebiliriz: İlgi çekici olan sabit resim midir, hareketli resim mi?

Kurumsal filmler, senaryoları ve çekimleriyle farklı bir araçtır. Tanıtım filminin nasıl hazırlanacağını bilmek de ayrı bir teknik uzmanlıktır. Bu yazımızda, tanıtımın film haline, yani tanıtım filmlerine bakacağız.

Yakın bir döneme kadar kurumsal tanıtım filmleri, daha ziyade şirketten şirkete satış ortamlarında kullanılan, izler kitlesi çok sınırlı kalan bir araçtı. Bu dönemde, daha ziyade lansman, eğitim, finansal ve şirket kapasitesi videolarıyla sınırlıydı.

Fakat firmaların, internet siteleri edinip, buralardan tanıtım filmlerini yayınlamaya başlamaları ve incelen televizyonların ihtisas fuarlarında standlara yerleştirilmesiyle beraber, tanıtım filmlerinin izleyici kitlesi inanılmaz bir şekilde genişledi. Bu noktadan itibaren, şirket tanıtım filmlerinin farklı çeşitleri de ortaya çıkmaya başladı. Şirket sözcüsü videoları, web reklam filmleri ve viral pazarlama, referans videoları, interaktif bilgi araçları, bilgilendirici reklam videoları vesaire.
Bütün bu yeni cinslerin ortaya çıkışı ve insanların dikkat sürelerinin sürekli kısalmasıyla beraber, klasik tanıtım filmleri, amaçlarını yerine getiremez oldular, eksik kalmaya başladılar.

Tanıtım filmlerinin, bu yeni dünyaya, bu yeni düzene ayak uydurması, bu gelişmelerle biçimlenmesi gerekiyor. Biz Ünlem Ajans’ta bunu yapıyoruz: Yeni çağın ve mecraların gereklerine uygun, etkileşimli ve ilgi çekici tanıtım filmleri. Yarının çözümlerini kullanarak hazırlanmış tanıtım videoları.

Kendinize sormanız gereken soru bu, yarının teknolojilerini kullanan bir tanıtım filmi istiyor musunuz? Cevabınız evetse, hemen görüşelim.

Yorum Gönder