Ünlem Ajans | Twitter Marka Profilleri
203
single,single-post,postid-203,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

Blog

Yazan Ünlem Ajans kategori: Blog

Twitter Marka Profilleri

Beklenen oldu. Twitter, Nisan ayında uygulamaya başladığını söylediği gelişmiş marka sayfalarını tamamladı. Henüz, herkes tarafından kullanılamayan bu marka sayfaları, kullanıma açıldığında, markalar açısından çok daha etkili bir tecrübe yaratmak için kullanılabilecek.

Aralık başında, yeni Twitter güncellemesiyle beraber, marka sayfaları da Uygulamaya geçmiş oldu. Şu an yalnızca yirmi bir marka ile paylaşılan bu yeni marka sayfaları, bir kaç hafta içinde herkesin kullanımına sunulacak.
Peki Twitter’ın bu yeni geliştirilmiş marka sayfaları ne kadar gelişmiş? Markalarımıza ne gibi avantajlar sağlayacak? Hemen bu avantajlara bir göz atalım…

Büyük Resim

Gelişmiş marka sayfaları, sayfalarının en üstünde, profil bilgilerinin hemen altında, koskoca bir resim alanına sahip olacak. Bu resim, şirketin logosunu, sloganını ve bunlarla ilintili bir takım başka resimleri de sığdırabileceğiniz genişlikte. Bu, baktığınız profilin, bir marka profili olduğunu gösteren en büyük etkenlerden biri.

Yükseltilmiş Tweet

Yeni marka sayfalarında, bir tweet’inizi tüm diğer tweet’lerinizin üzerinde, öne çıkarılmış olarak gösterebileceksiniz. Bu tweet’inizin içinde bulunan video veya resim bağlantısı, doğrudan genişletilmiş olarak gösterilecek. Yani izleyicileriniz, bu video veya resmi görüntülemek için bir bağlantıyı takip etmek zorunda kalmayacaklar.

Reklamsız

Marka profillerinde, bundan sonra reklam görüntülenmeyecek. Böylelikle, profiliniz yalnızca ve yalnızca sizin markanıza ait olacak.

Bahis ve Cevap Ayrımı

Yeni marka hesabında sizden bahsedenleri ve size cevap yazanları ayrı ayrı görüntüleyebileceksiniz. Bu özellik, yeni başlayan konuşmalar ile devam eden konuşmalarınız arasında net bir çizgi çekebilmenize yardımcı olarak inanılmaz bir kullanım kolaylığı sağlayacak.

Yorum Gönder