Ünlem Ajans | Yeni Bir Mecra: Google Plus
201
single,single-post,postid-201,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

Blog

Yazan Ünlem Ajans kategori: Blog

Yeni Bir Mecra: Google Plus

Geçtiğimiz pazartesi, Google, Plus adlı sosyal ağına “marka sayfaları”nı eklediğini duyurdu. Bu, tüm dijital pazarlamacıların, G+ ortaya çıktığından beri beklediği fırsattı. Bir gün içinde binlerce firma bu yeni mecrada yerini almak için akın etti.

Şüphesiz ki G+ Sayfaları henüz daha çok yeni. Olgunlaşması ve tam potansiyeline kavuşması için bir miktar daha zaman geçmesi gerekiyor. Fakat, internetin temel kuralı olan “erken gelen, kapar”ı unutmayalım. Kendi şirketinizin ismini G+’da almak için acele etmelisiniz. Bu “altına hücum”u kaçırmamalısınız.

Google Plus’ın Yeri

Peki, tüm bu Facebook, Twitter, Youtube, Foursquare çılgınlığında G+ nerede duruyor?

G+, şu an Facebook’a en büyük rakip olarak görünüyor. Her ne kadar Facebook’un kullanıcı sayısına ulaşması için uzunca bir zaman geçmesi öngörülse de G+ çok ciddi bir rakip. Zira çok büyük bir hızla büyüyor. Hele bir de arkasında dünyanın en büyük bilişim firmalarından biri olunca durumun önemi biraz daha öne çıkıyor.
G+’da yer almasanız olur mu?

Katiyen olmaz. Çünkü Google, geçtiğimiz aylarda, Google Plus’taki sinyallerin, Google arama sonuçlarına doğrudan etki ettiğini belirtti. Yani, G+’ta yayınlanan, paylaşılan ve +1’lenen (Facebook’taki “Like”/“Beğen”in Google versiyonu) her şeyin, Google’da aramalara bir takım avantajlar sağladığı bir gerçek.

G+’ı gözden kaçırmamanız gerek. Biz de gözden kaçırmak niyetinde değiliz. Bu sebeple de İnternet Paketi’mize 1 Şubat 2012’ye kadar G+ sayfası yaratımını ücretsiz olarak ekledik. Yani, bize 1 Şubat’tan önce sipariş verdiğiniz her bir internet paketi’nde, Google + sayfanızı ücretsiz olarak sizin için oluşturuyoruz.

Yorum Gönder